Program X Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
07.09.2014 – 19.10.2014

A+ A A-

Et Misericordia

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:30
– Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ – sopran
STANISŁAW KUK – skrzypce
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie: J.S. Bach, F. Chopin, S. Moniuszko, K. Szymanowski, F. Mendelssohn, C. Franck

WSTĘP WOLNY

HANNA MARIA ZAJĄCZKIEWICZ
Jej pasją jest medycyna i śpiew i stara się łączyć obie miłości…
W roku 2011 ukończyła z wyróżnieniem studia wokalne na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie śpiewu solowego prof. Cezarego Szyfmana. Jest również absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (2007). W 2013 roku ukończyła Studia Doktoranckie przy Klinice Otolaryngologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego UDSK w Białymstoku.  17. Czerwca 2013 roku obroniła tytuł Doktora Nauk Medycznych. Od Maja bieżącego roku jest rezydentem Oddziału Otolaryngologii w Jastrzębiu Zdroju.
Naukę śpiewu rozpoczęła w 2004 r.  u prof. Cezarego Szyfmana. W 2006 podjęła  studia na Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie, na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku, w klasie śpiewu solowego prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Studiowała rówież śpiew solowy w Conservatorio Statale di Musica "E.F. Dall'Abaco"w  Veronie (Włochy) w klasie  prof. Marii Sokolińskiej-Noto. Obecnie jest pod opieką wokalną prof. Izabeli Kłosińskiej solistki Opery Narodowej.
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich  prowadzonych przez wybitnych artystów m. in. prof. J. Rappe, prof. I. Kłosińską, prof. U. Kryger, prof. B. Harasimowicz, prof. M. Sokolińską-Noto.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową. Ma w swoim dorobku liczne koncerty zarówno pieśniarskie, oratoryjno-kantatowe, jak i operowe. Wykonywała partie solowe w dziełach A.Vivaldi "Magnificat" J.M.Haydn “Missa Sti Aloysii, J. Haydn „Msza- G-dur”, F. Schubert „Messe B-dur”, S. Moniuszko “ Msza a-moll, Des-dur, Es-dur, J. Rutter:„ Gloria, Magnificat „Requiem”, A. Ramírez „Navidad Nuestra”, „Misa Criolla”.
. Śpiewała partie solowe w operach: S. Moniuszko – Flis, H. Purcell – Dido and Aeneas oraz W.A. Mozart – Wesele Figara. Brała udział w festiwalach i cyklach muzycznych m.in. „Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki”,  „Moniuszkowski Festiwal Podlasia”, Festiwal „Ave Maria” w Czeladzi, „Bel Canto” w Nałęczowie, Pasymskie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej, “Chopin e Schumann-Maratone, „Concerto Polacco”(Włochy).
Jest laureatką konkursów wokalnych w kraju i zagranicą m.in. w 2007 otrzymała Wyróżnienie w Moniuszkowskim Konkursie Wokalnym „Pieśń wieczorna”, w 2010 – I nagrodę oraz „Nagrodę za Osobowość Sceniczną” w Regionalnym Konkursie Wokalnym Hetmanowej Izabeli Branickiej w Białymstoku, w 2011 – II miejsce podczas Międzynarodowego Konkursu Giovani Musicisti „Antonio Salieri” w Legnago (Włochy), w kwietniu 2012 II miejsce na 22° Międzynarodowym Konkursie  Giovani Musicisti "Città di Barletta" (Włochy). We wrześniu 2012 r. otrzymała  Nagrodę Specjalną za Najlepszą Interpretacje Muzyki Sakralnej  podczas Międzynarodowego Konkursu Musica Sacra "Beata Paola Montaldi" (Mantova- Włochy), a w lipcu 2014 zajęła II miejsce na Australian Concerto and Vocal Competition 2014.
Prowadzi klasę śpiewu w Policealnym Studium Wokalno-Aktorskim "Szkoła Talentów" w Białymstoku oraz emisję głosu na Wydziale Instrumentalno- Pedagogicznym Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku.

 

STANISŁAW KUK
Urodził się w Bielsku Białej, gdzie rozpoczął naukę gry na skrzypcach pod kierunkiem Jana Szurmana. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w miejscowym Liceum Muzycznym w klasie skrzypiec Jana Dunikowskiego. Studia ukończył w Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Pawła Świętego. Umiejętności swe doskonalił pod kierunkiem profesorów: Wolfgaga Marschnera, Ruggiero Ricci, Wandy Wiłkomirskiej, Wladimira Awramowa, Renato de Barbieri, Idy Haendel. Brał udział w Międzynarodowych Mistrzowskich Kursach Muzycznych.

Był współtwórcą i koncertmistrzem Śląskiej Orkiestry Kameralnej, która odnosiła znakomite sukcesy w kraju i za granicą, wielokrotnie koncertując w najsłynniejszych salach koncertowych Europy. Jest także koncertmistrzem Bielskiej Orkiestry Kameralnej. Współpracował z Polską Orkiestrą Kameralną pod dyr. Jerzego Maksymiuka, Polską Filharmonią Kameralną pod dyr. Wojciecha Rajskiego, a także z wieloma orkiestrami w całej Europie (m.in. z niemieckimi).

Stanisław Kuk brał udział w nagraniach wielu płyt kompaktowych, nagraniach radiowych i telewizyjnych. Wielokrotnie występował w kraju i za granicą jako solista i koncertmistrz. Nadal występuje gościnnie jako koncertmistrz Międzynarodowej Orkiestry Festiwalowej w Berlinie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj