XI Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2015 – 18.10.2015

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani!

Miło nam zaprosić Państwa na XI Jesienny Festiwal Sacrum et Musica, od dwóch lat odbywający się w formule międzynarodowej. Jak zwykle – kolejne festiwalowe koncerty będą odkrywać przed nami tę niezwykłą harmonię, która uszlachetnia i uszczęśliwia nasze zmęczone codziennością serca. Harmonię zawartą w muzyce, najwspanialszej ze sztuk. Harmonię, która kreuje łączność pomiędzy wykonawcą a odbiorcą dzieła, ale też między dźwiękiem i architekturą, szczególnie – gdy muzyka rozbrzmiewa w pięknych, nierzadko zabytkowych kościelnych wnętrzach.

Inauguracyjny koncert festiwalu utrzymany będzie w lżejszym nastroju, zaprezentujemy bowiem formę muzyczną zwaną pop-oratorium, a solistą koncertu będzie m.in. Janusz Szrom, jeden z najwybitniejszych polskich wokalistów jazzowych. Zespół Lumen, który będzie mu towarzyszył, zna już dobrze łomżyńska publiczność. Jego pojawienie się na naszym festiwalu zawsze wzbudza pozytywne emocje! Już po raz drugi łączymy siły: nasz koncert inauguracyjny będzie też zwieńczeniem Festiwalu Filmowego organizowanego przez Stowarzyszenie Ludzi Aktywnie Naznaczonych.

W trakcie festiwalu wiele koncertów – interesujących i zróżnicowanych pod względem nastroju, stylu, epoki i obsady wykonawczej. Staramy się, aby w naszych występach każdy znalazł coś dla siebie!

Zakończymy wielkim dziełem oratoryjnym: Mszą Koronacyjną W.A. Mozarta, tym razem w międzynarodowej obsadzie. Wystąpią z orkiestrą łomżyńskiej filharmonii znakomici artyści z Grodna, a całość poprowadzi wybitny dyrygent i znawca oratoryjnej literatury: prof. Ryszard Zimak.

Cieszymy się, iż nasi patroni honorowi wciąż wspierają nas, przydając blasku i prestiżu naszym festiwalowym poczynaniom. Cieszymy się też ze wsparcia naszych mecenasów i sponsorów, którym bardzo dziękujemy! Liczymy na to, iż media będą również wspierać nas i pomagać w promowaniu naszych koncertów, a nasi wierni melomani będą nam stale towarzyszyć

Z muzycznym pozdrowieniem,

Jan Miłosz Zarzycki
Dyrektor naczelny i artystyczny