XIV Międzynarodowy Festiwal Kameralistyki "Sacrum et Musica"
2.09.2018 – 14.10.2018

Szanowni Państwo, Drodzy Melomani!

Mam zaszczyt znów zaprosić Państwa na koncerty XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica". Tym razem nasz festiwal poprzedzony został podwójnym „festiwalowym preludium", a  w niedzielę, 2 września w łomżyńskiej Katedrze odbędzie się uroczysta inauguracja z udziałem zaprzyjaźnionych artystów z Grodna: Grodzieńskiej Kapelli oraz jej solistów: Mariny oraz Władimira Gorowaj. W kolejnym koncercie usłyszymy Stabat Mater włoskiego twórcy Fedele Fenarolego, a dyrygować będzie dyrygent z Italii – Manfredo Dorino di Crescenzo. Potem czeka nas jeszcze kilkanaście koncertów z udziałem artystów prezentujących muzykę o różnej stylistyce, różnych obsadach wykonawczych, lecz zawsze szlachetną i wspaniałą! Festiwal zakończy się 14 października uroczystym koncertem, dedykowanym pamięci Jana Pawła II, a wyjątki  z jego twórczości recytować będzie znakomity aktor – Mariusz Bonaszewski. Zapraszamy Państwa na wszystkie festiwalowe koncerty!

Z muzycznym pozdrowieniem,

Jan Miłosz Zarzycki
Dyrektor naczelny i artystyczny
Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży