Program XVI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2020 – 11.10.2020

A+ A A-

Perkusyjne inspiracje

SACRUM ET MUSICA 2020

4 października 2020
OSTROŁĘKA, godz. 12:00
, Ostrołęckie Centrum Kultury

PŁOCK PERCUSSION DUO:
ADAM MIECZYKOWSKI – perkusja
MICHAŁ ZAWADZKI – perkusja
W programie: S. Reich, P. Wróbel, F. Rzewski, D. Jarvis

WSTĘP WOLNY
bezpośrednia transmisja na
www.facebook.com/filharmonialomza

PŁOCK PERCUSSION DUO
Płock Percussion Duo zadebiutowało we wrześniu 2010 roku podczas festiwalu SkArPa, prezentującym sylwetkę płockiego artysty Stefana Themmersona. Tworzą go perkusiści związani obecnie z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Duet ma w swoim repertuarze oryginalne kompozycje muzyki perkusyjnej które obejmują teatr instrumentalny z wykorzystaniem egzotycznego instrumentarium i technik multimedialnych.

Adam Mieczykowski – jest absolwentem Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie perkusji. Działalność artystyczną rozpoczął w legendarny Poznańskim Zespole Perkusyjnym pod kierunkiem prof. Jerzego Zgodzińskiego. Ponad 10 lat współpracował z Orkiestrą Kameralną "Amadeus" Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal w Poznaniu. Z tymi zespołami koncertował w niemal wszystkich krajach europy dokonał wielu nagrań płytowych, radiowych i telewizyjnych. Obecnie związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną, prowadzi także działalność pedagogiczną w szkolnictwie artystycznym oraz jako profesor uczelni w Instytucie Muzyki UWM w Olsztynie.

Michał Zawadzki – jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Hogeschool voor de Kunsten Utrecht - Holandia. Z wyróżnieniem ukończył klasę perkusji prof. Adama Mieczykowskiego w Państwowej Szkole Muzycznej II st. w Płocku. Współpracował między innymi z Filharmonią Wrocławską oraz Filharmonią Dolnośląską Jeleniej Górze. Ma za sobą nagrania płytowe, radiowe i telewizyjne. Obecnie jako perkusista związany z Płocką Orkiestrą Symfoniczną. Prowadzi działalność pedagogiczną w płockich szkołach muzycznych, a od 2016 jest ich dyrektorem.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj