Program XVI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2020 – 11.10.2020

A+ A A-

Muzyka mistrzów

SACRUM ET MUSICA 2020

27 września 2020
ZAMBRÓW, godz. 13:00
, Kościół pw. Ducha Świętego
OSTRÓW MAZOWIECKA, godz. 19:00, Kościół pw. Wniebowzięcia NMP

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
NATALIA SZYDŁO – sopran
PIOTR SAWICKI – skrzypce
W programie m.in.: A. Vivaldi, W.A. Mozart, F. Chopin

WSTĘP WOLNY
bezpośrednia transmisja na
www.facebook.com/filharmonialomza

NATALIA SZYDŁO
W roku 2014 rozpoczęła studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim w Akademii Muzycznej
im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Agnieszki Piass. W 2017 roku podczas corocznego Operowego Forum Młodych w Bydgoszczy debiutowała rolą Nastki w operetce Księżniczka czardasza Imre Kálmána. W tym samym roku zdobyła II nagrodę na 2nd International Talsi Children and Youth Academic Singing and Vocal Ensemble Competition w Talsi na Łotwie, a w 2019 otrzymała Nagrodę Publiczności na The 5th International Singing Competition – The Alida Vane Award w Ventspils na Łotwie. Ponadto uczestniczyła w licznych kursach wokalnych prowadzonych między innymi przez: Jolantę Janucik, Jadwigę Rappé, Katarzynę Rymarczyk, Piotra Bednarskiego, a także w kursach aktorskich, między innymi pod kierunkiem Renaty Dymnej oraz Ireneusza Czopa. Obecnie kontynuuje naukę na studiach magisterskich w macierzystej uczelni również pod kierunkiem Agnieszki Piass.

 

  

PIOTR SAWICKI
Skrzypek urodzony w Warszawie. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewicz I i II stopnia w Warszawie. W latach 2007-2012 studia na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie – Wydział Instrumentalny ze specjalnością – gra na skrzypcach. Swój warsztat muzyczny szlifował pod kierunkiem wielu wybitnych skrzypków i pedagogów. Współpracował z wybitnymi Magnificencjami skrzypcowej kultury muzycznej.
Zarówno doświadczenie jak i wykształcenie muzyczne doskonalił uczestnicząc w Przesłuchaniach Muzycznych, Koncertach, Konkursach w Polsce, jak i w działalności muzycznej – koncertując w bardzo wielu krajach świata. Oprócz Sal Koncertowych, ma w swoim dorobku występy: na Zamku Królewskim w Warszawie, w Salach Teatru Wielkiego, Filharmonii Narodowej i innych salach koncertowych oraz teatralnych.
Bierze udział w nagraniach płytowych, spektaklach, a także rozwija się pod kątem grania w Kwartecie klasycznym. Jako muzyk-statysta występował w serialu „Bodo” i „Belle Epoque”.
Ceni sobie szczególnie pracę skrzypka w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, bowiem promuje ona wiele gatunków muzycznych. Tym samym cieszy to publiczność dodając Jej empatii, czyli stanu spojrzenia na walory muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Gra na instrumencie współczesnego Artysty – lutnika, Pana Michała Różaka z Zakopanego-Kościelisko. Skrzypce w 2001 roku otrzymały drugą lokatę w Międzynarodowym Konkursie lutniczym w Mittenwald.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj