Program XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
04.09.2016 – 23.10.2016

La Voce del'Anima

SACRUM ET MUSICA 2016

9 października 2016 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:30 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10
SOKOŁY, godz. 17:45 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP, ul. Kościelna 1

KLAUDIA KULIK – sopran

PASSION SEPTET ENSEMBLE:
JACEK KRUPA – flet
MAGDALENA GOC – obój
WIESŁAW WASIK – klarnet
HENRYK MARSZAŁEK – klarnet
MATEUSZ GOC – waltornia
ADAM JANUSZKIEWICZ – fortepian
BOGDAN SZCZEPAŃSKI – kontrabas
W programie: J.S. Bach, W.A. Mozart, P. Czajkowski, G. Gershwin, A. Piazzolla

KLAUDIA KULIK
Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na wydziale wokalnym (dyplom 2012r.) w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych II Stopnia im. F. Chopina w Warszawie w klasie prof. H. Rejmer. Uczestniczka i laureatka wielu konkursów muzycznych krajowych i zagranicznych, m. in.: Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Belcanto w Nałęczowie – zadebiutowała w roku 2006 śpiewając przy akompaniamencie Białoruskiej Orkiestry Symfonicznej pod dyr. A. Sosnowskiego - podczas VI edycji, mając 16 lat. Zdobyła wielkie uznanie i aplauz publiczności.
W roku 2005 i 2006 zdobyła I nagrodę na IV i V Warszawskim Festiwalu Piosenki Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada, natomiast w 2008 podczas X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego im. F. Platówny we Wrocławiu – będąc uczennicą I roku Szkoły Muzycznej – zdobyła III nagrodę.
Przede wszystkim -  Złoty Słowik IX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Belcanto 2011 oraz zdobywczyni Nagrody Publiczności. Zaproszona przez Dyrektora Muzycznego Narodowego Teatru Muzycznego w Brześciu, wzięła udział w Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym na Białorusi (2011r.), oraz na zaproszenie Dyrektora Muzycznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Belcanto w Nałęczowie, wzięła udział w cyklu koncertów X. – Jubileuszowej Edycji Festiwalu.
Koncertuje na zaproszenie Filharmonii m.in.: Podkarpackiej, Lubelskiej, Zielonogórskiej, Kameralnej w Łomży, jak również bierze udział w wielu koncertach okazjonalnych, jak: Cykl Koncertów Sakralnych na Lubelszczyźnie, Koncerty z Muzyką Romską, Koncerty z Piosenkami Anny German, Koncerty Muzyki Sakralnej czy koncerty muzyki rozrywkowej, jazzowej.

Ponadto magister inżynier - absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a aktualnie studentka studiów III-ego stopniu - doktorantka na tożsamym Wydziale.

Jak sama mówi: "Dwie pasje - to dwa światy które łączą się we mnie, przenikają nawzajem, dając równowagę - muzyka to dotknięcie nieba, a nauka to dotknięcie ziemi. Zawsze to dotknięcie Piękna".

PASSION SEPTET ENSEMBLE to zespół którego skład tworzą muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, których połączyła miłość do muzyki kameralnej. Repertuar zespołu obejmuje wszystkie epoki muzyczne: od baroku i klasycyzmu, poprzez romantyzm aż do muzyki rozrywkowej i jazzu. Fantastyczne brzmienie, wirtuozostwo wykonawcze oraz oryginalne aranżacje kontrabasisty Bogdana Szczepańskiego to niezaprzeczalne atuty zespołu.