Program XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
04.09.2016 – 23.10.2016

Klasycznie i pogodnie

SACRUM ET MUSICA 2016

2 października 2016 r. (niedziela)
ŚNIADOWO, godz. 10:40 – Kościół pw. Wniebowzięcia NMP
ŁOMŻA, godz. 19:00 – Kościół pw. Św. Brunona z Kwerfurtu MB, ul. Wojska Polskiego 135

ZESPÓŁ ART-KALISPERA (WŁOCHY):
SALVATORE CICCOTTA – klarnet
CALOGERO LINO – klarnet
GIUSEPPE AQUILOTTI – klarnet
GIROLAMO MANENTI – klarnet basowy
W programie: W.A. Mozart, G. Rossini, G. Verdi, L. Bernstein, A. Piazzolla

ZESPÓŁ ART-KALISPERA
Zespół powstał z inicjatywy Salvatore Ciccotta, profesora klasy klarnetu w Instytucie Studiów Muzycznych "Vincenzo Belliniego" w Katanii (Włochy), a jego szeroki repertuar realizuje muzyczną ideę radości ze wspólnego muzykowania i przekazywania tej radości słuchaczom. Szczególnym miejsce w repertuarze zespołu zajmuje muzyka etniczna, jazz i muzyka współczesna.
Zespół został zainaugurował trzecią edycję Festival Basole di Luce. Koncertował nie tylko w całych Włoszech, ale również w Niemczech (Turyngia, Bawaria) na Zamku Veste Heldburg i Meininger Interpreten w Wandelhalle w Bad Liebenstein, w Słowenii w Koncertna Dvorana Glasbene Sun w Koper, w Hiszpanii (Cordoba, Andaluzja) w Conservatorio Superiore di Ubeda oraz w Muzeum Andresa Segovii.
Zespół w 2006 roku wziął udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Maestro Giuseppe Garbarino, byłego klarnecisty solisty RAI Orchestra i dyrektora Arena di Verona.
Zespół gra na klarnetach Buffet, Patricola & Selmer.