Program XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
04.09.2016 – 23.10.2016

A+ A A-

Od Morleya do McCartneya

SACRUM ET MUSICA 2016

2 października 2016 r. (niedziela)
KUPISKI, godz. 12:15 – Kościół pw. Św. Jadwigi Śląskiej

POZNAŃSKI CHÓR KAMERALNY FERMATA
MATEUSZ MJ SIBILSKI – dyrygent
W programie: przeboje muzyki nie tylko chóralnej

WSTĘP WOLNY

POZNAŃSKI CHÓR KAMERALNY FERMATA
Fermata to grupa entuzjastów wspólnego śpiewu. Zespół tworzą studenci i absolwenci poznańskich uczelni, których połączyła pasja kameralnego, często wręcz solistycznego śpiewania każdego rodzaju muzyki wokalnej.

W repertuarze tego około 16-osobowego zespołu znajdują się arcydzieła muzyki dawnej i współczesnych kompzytorów piszących specjalnie dla Fermaty. Chór równie często śpiewa popularne przeboje muzyki popularnej i jazzu wokalnego. Z racji tak rozbudowanego repertuaru i wysokiego poziomu artystycznych kreacji Fermata często jest zapraszana do wzięcia udziału w wielu festiwalach, konkursach i recitalach.

Zespół powstał w 1990 roku, a jego twórcą jest szef artystyczny dr Mateusz MJ Sibilski. Ponad 25 lat pracy zespołu zaowocowało licznymi nagrodami na konkursach w Europie i naszym kraju. Do ostatnich należą: Główna nagroda w konkursie "Świat Wacława z Szamotuł" - listopad 2013, Złote pasmo na Ogólnopolskim Konkursie Chórów "Carmen Fidei" w Osiu - wrzesień 2014, czerwiec 2015, Grand Prix Ogólnopolskiego Turnieju Chórów "O Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni" - październik 2014, Pierwsze miejsce na "Ogólnopolskim Konkursie Chórów im. św. Jana Bosko" w Aleksandrowie Kujawskim - listopad 2014, Złoty Dyplom i Nagroda Dyrygenta na Ogólnopolskim konkursie "Mater Miseri Cordie" w Ząbkach k. Warszawy - czerwiec 2015, Złota Longa i nagroda za "Najlepsze wykonanie muzyki G.G. Gorczyckiego" na Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Dawnej w Poznaniu - maj 2016.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj