Program XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2015 – 18.10.2015

A+ A A-

Koncert organowy

SACRUM ET MUSICA 2015

11 października 2015 r. (niedziela)
ŁOMŻA, godz. 13:00 – Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

GABRIELE PEZONE (WŁOCHY) – organy
W programie m.in.: J.A. De Saint Luc, D. Zipoli, D. Scarlatti G. Rossini, G. Donizetti

WSTĘP WOLNY

GABRIELE PEZONE
Gdy był młody zdobywał swoje pierwsze nagrody na konkursach kompozycji. W międzyczasie całe jego zainteresowanie muzyką skupiło się na muzyce ludowej: od 1998 do 2000 grał w kapeli w swoim rodzinnym mieście na instrumencie squeeze-box, z którą występował we Włoszech i pozostałych krajach całej Europy.
Rozpoczął naukę gry na fortepianie w klasie Antonio Lucianiego (ucznia Vincenzo Vitale), oraz w 2008 roku ukończył Studia na Wydziale Romanistyki w Konserwatorium im. O. Respighiego. Następnie kształcił się pod kierunkiem Alessandra Ammari i Roberto Prossedi, z którym wykonał koncert na cztery ręce podczas "Festival Pontino 2009". Obecnie uczy się w klasie organów i kompozycji organowej w klasie Luigi Sacci (ucznia Fernando Germaniego). Studiuje również kompozycję, kontrapunkt i fugę w klasie Alberto Meoli, muzykę chóralną i dyrygenturę w klasie Mauro Bacheriniego oraz improwizację organową w klasie Stefano Rattiniego.
Studiował także dyrygenturę orkiestrową w klasie Narciso Sofii, Manlio Benziego, Nicola Samali i Deiana Pavlova; pod ich kierunkiem dyrygował Corelli Chamber Orchestra w "La Cenerentola" (G. Rossini), "Don Pasquale" (G. Donizetti), "Weselu Figara" i "Don Giovannim" (W.A. Mozart) oraz Vidin State Philarmonic Orchestra (Bułgaria) w I, IV, V, VI i VII Symfonii L. van Beethovena oraz III Symfonii "Szkockiej" F. Mendelsshona.
Jest założycielem On jest założyciel Orkiestry Kameralnej "Citta di Fondi" i "SoundTrack Ensemble", zespołu instrumentalnego złożonego z młodych muzyków z Południowego Lacjum. Jest sekretarzem Komisji Muzyki Sakralnej oraz Śpiewu" w Archidiecezji Gaeta i organistą tej samej Archidiecezji. Ukończył 3-letnie studium dyrygentury muzyki liturgicznej pod kierunkiem Marco Frisina. Jest prezesem Stowarzyszenia Muzycznego Sergieja Rachmaninowa i Ferruccio Busoniego, z którym zorganizował wiele wydarzeń kulturalnych.
W 2006 roku z kompozycją "Mozarteum" wygrał V edycję Międzynarodowej Nagrody "Giuseppe Sciacca", prestiżową nagrodę przyznawaną przez Włoskie Towarzystwo Muzyki Kameralnej.
Jest dyrektorem artystycznym "settimana Culturale Fondana" (Tygodnia kultury w Fondi), który prezentuje 40 wydarzeń kulturalnych w ciągu 8 dni, Kursów mistrzowskich "InFondi Musica" oraz członkiem "Campus Internazionale di Musica di Latina". Był agentem artystycznym musicalu "Wojtyla generation love rock" (muzyka i słowa Raffaele Avallone). Wiele z jego występów był transmitowanych w telewizji SAT2000, Radio Maryja i TVP. Wraz z Leone Keith Tuccinardim tworzy "Duo Pianistico Pontino", z którym ostatnio występowali w Pescara, Teramo, Rzymie i Mediolanie, odnosząc wielki sukces. Oprócz działalności artystycznej, uczy również gry na fortepianie w "ARS" Musical Studies Centre w swoim rodzinnym mieście.
Ukończył również studia na Wydziale Inżynierii Komputerowj "Sapienza" na Rzymskim Uniwersytecie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj