Program XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2015 – 18.10.2015

A+ A A-

Wróć do Sorrento

SACRUM ET MUSICA 2015

4 października 2015 r. (niedziela)
PIĄTNICA, godz. 12:30 – Kościół pw. Przemienienia Pańskiego, ul. Stawiskowa 10
CZYŻEW, godz. 16:00 – Gminny Ośrodek Kultury, ul. Mazowiecka 34

RAFAŁ ŻURAKOWSKI – tenor
KWARTET ALLA BREVE:
JAN ZUGAJ – skrzypce
KATARZYNA JANAS-DZIEWA – skrzypce
EWA BARCZYK – wiolonczela
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie m.in.: A. Vivaldi, R. Leoncavallo, L. Denza, E. de Curtis

WSTĘP WOLNY

RAFAŁ ŻURAKOWSKI
Tenor, pianista, pedagog, prowadzący intensywną działalność koncertową i pedagogiczną. Urodził się w Opolu, gdzie we wczesnym dzieciństwie rozpoczął naukę gry na fortepianie, i tu ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Fryderyka Chopina.
Studia pianistyczne rozpoczął na Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu pod kierunkiem prof. Włodzimierza Obidowicza, pogłębiając je na kursach mistrzowskich u Wiktora Mierżanowa i Aleksieja Orłowieckiego w zakresie interpretacji dzieł Bacha, Brahmsa, Rachmaninova, Liszta.
W trakcie trwania studiów pianistycznych zainteresował się sztuką wokalną, która stała się jego pasją. Zaowocowało to  podjęciem równoległych studiów wokalnych na tejże akademii pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sąsiadka. Swój kunszt wokalny doskonalił także w Hochschule für Musik w Wiedniu u profesora Sebastiana Vittucci'ego, na licznych kursach mistrzowskich oraz kontakt z osobowościami  prof. G. Kahry'ego, prof. T. Żylis-Garę, i prof. Christiana Elsnera. Jest laureatem V Konkursu Wokalnego w Dusznikach-Zdroju. Współpracował z większością polskich orkiestr, a także  z operą dolnośląską w której debiutował rolą Alfreda opery Traviata G.Vediego.
Koncertował na wielu festiwalach muzycznych m.in.: na  Międzynarodowym Festiwalu Wratislavia Cantans,  Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym Eurosilesia,  Festiwalu Moniuszkowskim w Kudowie-Zdroju,  Festiwalu Muzyki Sakralnej Gaude Mater w Częstochowie,  Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu,  Międzynarodowym Festiwalu Gaude Mater Polonia Wincenty z Kielczy in memoriam , a także na Dniach Kultury Niemieckiej na Śląsku Opolskim, Festival International de Musique Sion Valais, na Dniach Muzyki i Kultury Żydowskiej w Opolu i Festiwalu Polskich Kompozytorów Zapomnianych, Opolskich Dniach Oratoryjnych, współpracując ze Shlomo Mintzem, Dalią Atlas, Peterem Fangerem, Friedemanem Bohme, Bogusławem Dawidowem, Wiesławem Ochmanem, Zygmuntem Rychertem, Mirosławem Jackiem Błaszczykiem, a także Krzysztofem Jakowiczem. Wielokrotnie koncertował pod batutą swojego brata Bartosza Żurakowskiego, wykonując partie oratoryjno kantatowe jak również podczas gal operowych. Koncertował we Włoszech, Austrii, Niemczech, Belgii, Hiszpanii, Czechach, Szwajcarii, Danii.
W kręgu zainteresowań artysty obok liryki wokalnej wielu narodów,  jest muzyka oratoryjno-kantatowa, różnych epok i stylów. Ma na swym koncie nagrania radiowe i telewizyjne oraz płytowe. Obok działalności pedagogicznej pełni również funkcję konsultanta wokalnego Chóru Filharmonii Opolskiej.

KWARTET "ALLA BREVE"
Kwartet "Alla Breve" założony został w 1992 roku przez Jana Zugaja, muzyka Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej. Pozostali członkowie kwartetu to również artyści FKWiL. Alla Breve w swoim repertuarze posiada utwory kompozytorów od baroku do czasów współczesnych, jak również muzykę filmową i standardy muzyki jazzowej. Kwartet koncertuje w Polsce, kilka koncertów odbył w Niemczech.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj