Program XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2015 – 18.10.2015

Z krainy czterech mórz

SACRUM ET MUSICA 2015

15 października 2015 r. (czwartek)
ŁOMŻA, godz. 18:30 – Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

ERTUG KORKMAZ (TURCJA) – dyrygent
EZGI IRMAK (TURCJA) altówka
W programie: J.S. Bach, J. Haydn, G. Holst

ERTUG KORKMAZ
W Turcji ukończył wydziały dyrygentury w klasie prof. Gurera Aykala i wydział kompozycji. Studia kontynuował w Guildhall School of Music and Drama (Londyn) w klasach prof. Alfreda Niemana, Georga Nicholsona i Alana Haseldine’a. W Anglii miał również szansę studiować muzykę współczesną pod kierunkiem Wernera Henze, Karlheinza Stockhausena i Petera Maxwella Daviesa.
Występował w Turcji oraz na całym świecie: w Japonii, we Włoszech, Francji, w Belgii, Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii, Danii, Niemczech, Polsce, Brazylii, Argentynie, Meksyku, Rosji, Wenezueli, USA. Prowadził również liczne masterclassy jako dyrygent i kompozytor.
W 2001 roku dyrygując Royal Philharmonic Orchestra nagrał w Londynie swój poemat symfoniczny “SHADES - AND”, który następnie został wykonany przez Leningrad Philharmonic Orchestra. Rok później jego kompozycja została na koncercie inauguracyjnym Euro Classic Summer Music Festival w Berlinie.
W 2003 roku założył wydział instrumentalny oraz orkiestrę na Baskent University i zotał wybrany tureckim delegatem IRC (International Music Council, UNESCO)
W 2005 roku dyrygował koncertem otwierającym IV. Saint Petersburg International Piano Festival, który miał miejsce w Saint Petersburg Philharmonic Hall.
Współpracował z wieloma znakomitymi artystami, m.in. Rocco Filippini, Salvatore Accardo, Gustav Rivinius, Martin Berkowski, Gülsin Onay, Cihat Askin, Alexander Rudin
Ertug Korkmaz jest obecnie dyrektorem artystycznym i pierwszym dyrygentem Orchestra Academic Baskent.
Jego kompozycje obejmują cztery poematy symfoniczne, dwie symfonie: Rain Forest (deszczowy las) oraz Enuma Elish (sumerski mit stworzenia), koncert gitarowy i sonatę (światowa premiera z Manchester Camerata) oraz miniatury chóralne oraz instrumentalne.

EZGİ IRMAK
Studiowała w klasie altówki prof. Cetina Aydara na Dokuz Eylul State Conservatory oraz na State Artist Rusen Gunes. Obecnie kontynuuje naukę na studiach podyplomowych.
W 2002 roku została zaproszona na International Youth Symphony Orchestra w Bremen (Niemcy) jako prowadząca grupę altówek. W tym samym roku została zaproszona jako koncertmistrz altówek przez Anatholian Youth Symphonic Orchestra, z którą zagrała wiele koncertów na festiwalach w Turcji oraz poza jej granicami.
Jest również uznaną kameralistką, koncertując z wieloma zespołami w Turcji. Jako solistka debiutowała z Concerto Barocco Chamber Orchestra wykonując koncert na altówkę J.S. Bacha odnosząc wielki sukces. W 2015 roku wystąpiła jako solistka na the Bellagio International Music Festival w Como (Włochy).
Ezgi Irmak jest obecnie koncertmistrzem altówek w Orchestra Academic Baskent oraz Baskent Philharmonic Orchestra.