Program XI Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
30.08.2015 – 18.10.2015

A+ A A-

Preludium festiwalowe

SACRUM ET MUSICA 2015

30 sierpnia 2015 r. (niedziela)
SZCZUCZYN, godz. 11:00 – Kościół pw. Imienia NMP, ul. Szpitalna 1

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
HANNA RÓŻANKIEWICZ  mezzosopran
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
W programie m.in.: T. Albinoni, G.Caccini, A. Dworzak, G. Bizet

WSTĘP WOLNY

HANNA RÓŻANKIEWICZ
Absolwentka wydziału wokalno–aktorskiego UMFC w Warszawie,
w klasie śpiewu solowego dr Doroty Radomskiej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła także w trakcie kursów i warsztatów prowadzonych przez m.in. prof. Urszulę Kryger, prof. Annę Radziejewską, prof. Jadwigę Rappe, Jacka Laszczkowskiego.

Od 2011 roku pracuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej, na stałe współpracuje też z orkiestrą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku, orkiestrą symfoniczną OiFP oraz Suwalską Orkiestrą Kameralną. W 2011 roku wystąpiła na scenie Białostockiego Teatru Lalek jako Zuzanna w studenckiej realizacji „Wesela Figara" Mozarta, obecnie gra Meg Giry w musicalu „Upiór w operze" w reż. Wojciecha Kępczyńskiego.

Laureatka II miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Hetmanowej Branickiej w Białymstoku (2010), stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające osiągnięcia w nauce oraz sukcesy artystyczne.

 

TOMASZ PILUCHOWSKI
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Internationales Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Ma w repertuarze partie z oper m.in. Georgesa Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Gaetano Donizettiego, Josepha Haydna, Julesa Masseneta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo Pucciniego, Bedřicha Smetany, Giuseppe Verdiego, a także z operetek i musicali. Posiada bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, kameralny i pieśniarski.

Współpracował ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Andriy Yurkevych, Keri-Lynn Wilson, Miguel Gomez-Martinez, Tadeusz Kozłowski, Marek Moś, Lionel Friend, Łukasz Borowicz, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej) i  reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński, Jerzy Gruza, Emil Wesolowski, Igor Gorzkowski).

Brał udział w międzynarodowych koncertach i festiwalach w Polsce, a także w Estonii, Niemczech, Austrii i na Ukrainie. Śpiewał podczas gal operowych w Warszawie (Viva Mozart), w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech i w Wiedniu.

Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, gdzie występował w Borysie Godunowie Modesta Musorgskiego, Traviacie Giuseppe Verdiego, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, prapremierze Sudden Rain Aleksandra Nowaka, Diabłach z Loudun Krzysztofa Pendereckiego, Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, prapremierze Zwycięstwa nad słońcem Sławomira Wojciechowskiego oraz w premierze dramatopery Oresteja wg Ajschylosa z muzyką Agaty Zubel, w koprodukcji Teatru Wielkiego i Teatru Narodowego w Warszawie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj