A+ A A-

Słoneczna serenada

   SAKSOFON W TRZECH ODSŁONACH - III

21 czerwca 2015 r. (niedziela), godz. 18:30
Ogród klasztorny Braci Mniejszych Kapucynów w Łomży, ul. Krzywe Koło 3
lub w razie niepogody godz.18:30 Sala Koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
KATARZYNA RZYMSKA – sopran
JERZY KARWOWSKI – saksofon
W programie: muzyka pogodna i słoneczna

WSTĘP WOLNY

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

KATARZYNA RZYMSKA
Absolwentka Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie w klasie śpiewu operowego prof. Krystyny Szostek-Radkowej (2007). Absolwentka Haute Ecole de Musique de Genève (Szwajcaria) w klasie prof. Marcina Habeli (2009).  Ukończyła z wyróżnieniem Szwajcarskie Studio Operowe w Biel w klasie prof. Jane Thorner (2011).
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez Teresę Żylis-Garę, Wiesława Ochmana, Urszulę Filge, Marcina Habelę, Katarzynę Dondalską, Helenę Łazarską, Petera Berne.
Współpracuje z wybitnymi dyrygentami jak Franco Trinca, Riccardo Bovino, oraz z wybitnymi pianistami jak Anna Mikolon, Paweł Mazurkiewicz.
Laureatka Międzynarodowego Konkursu Młodych Śpiewaków Kammeroper Schloss Rheinsberg w 2005 (Niemcy), finalistka Międzyuczelnianego Konkursu Polskiej Pieśni Artystycznej im. E. Kossowskiego (2005). Zdobywczyni wyróżnienia na III Ogolnopolskim Konkursie Wokalnym (SOPOT  4-7 sierpnia 2011) w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu. Uczestnik tegorocznej edycji 30. Internationaler Hans Gabor Belvedere Gesangswettbewerb w Wiedniu.
W ramach roku polsko- niemieckiego 2006 wystąpiła w Hochschule für Musik und Theater w Monachium. Występowała na deskach Teatru Wielkiego (Scena Kameralna im. Młynarskiego) w Warszawie pod batutą Łukasza Borowicza"Filharmonii Narodowej w Warszawie, Opery Kameralnej w Warszawie pod batutą Sławka Wróblewskiego, Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Czesława Grabowskiego, współpracowała z Filharmonią im. R.Traugutta w Warszawie, współpracowała z Brandenburger Symphoniker pod batutą Michaela Helmratha.
Obecnie koncertuje na terenie Szwajcarii. Wystąpiła z recitalem pieśni Almy Mahler w Böcklin - Atelier w Zurychu oraz w Museum Bellerive w Zurychu (2008), w Lycèum Club International w Neuchâtel i w Genewie (2010). Współpracowała z Ensemble Vocal Euterpe de Lausanne. We wrześniu 2008 wzięła udział w koncertowym wykonaniu opery pt."Maria"Romana Statkowskiego w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Łukasza Borowicza.
W 2009 r. i 2010 r. wzięła udział w XVI I XVII Festiwalu Dni Drozdowo - Łomża  wykonując tam m.in. partię Hrabiny z "Le Nozze di Figaro" W.A. Mozarta i wystąpiła w VII Letnim Festiwalu Opery Kameralnej w Krakowie wykonując partię Barmherzigkeit z opery "Die Schuldigkeit des Ersten Gebots" W.A. Mozarta.
W partii Hrabiny wystąpiła również w "Weselu Figara na Kresach" z towarzyszeniem Galicyjskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Andrzeja Borzyma juniora (2010).
W maju 2011 r. wykonała partię solową ze "Stabat Mater" i "Glorii" F. Poulenca z towarzyszeniem Chóru i Orkiestry Uniwersytetu w Bazylei pod batutą Olgi Machanowej Pavlu w Bazylei i w Wehr w Niemczech.
W sezonie 2010/2011 wystąpiła w Theater Biel Solothurn w operze "Ezio" wykonując partię Fulvii, oraz w operze "Macbeth" G. Verdiego wykonując partię Damy, także w operze "Il curioso indiscreto" P. Anfossiego wykonując partię Clorindy oraz partię Donny Elviry z opery "Don Giovanni" W. A. Mozarta, którą wykonala w Theater Biel Solothurn w sezonie 2011/2012.
Wystapila podczas letniego festiwalu w Arosa Musiktheater w lipcu 2012 kreujac postac Metilde z opery Der Essighändler S.Mayra.
Obecnie spiewa wpolnie z zespolem Zürcher Sing Akademie w Zurychu w Tonhalle Zürich, wspolpracujac z najznakomitszymi dyrygentami w dziejach wspolczesnej muzyki, jak Charles Dutoit, Bernard Haitink czy David Zinaman.


JERZY KARWOWSKI
Artysta niesamowity. Jak napisał pewien recenzent, „Karwowski swoim graniem wzrusza i bawi, nawiązuje w naturalny sposób kontakt z publicznością, i nigdy nie zanudza...” W środowisku muzycznym określany jest jako multiinstrumentalista-showman. Gra na różnych typach saksofonu, także na klarnecie, flecie i harmonijce ustnej.  Znany jest jako solista-instrumentalista z Orkiestry Zbigniewa Górnego. Uczestniczy w wielu popularnych programach telewizyjnych, między innymi „Co nam w duszy gra”. Jerzy Karwowski uczestniczy także w wielu nagraniach płytowych, a w 1999 roku wydana została jego autorska płyta „Saxohity”. Karwowski okrasza swoje produkcje muzyczne także słowem, uchodzi za znakomitego „showmana”.

Obecnie współpracuje z wieloma orkiestrami, między innymi jest filarem poznańskiego zespołu klezmerskiego „Shalom”.

Repertuar Jerzego Karwowskiego jest bardzo różnorodny pod względem stylów muzycznych. Generalnie dominuje muzyka rozrywkowa z elementami muzyki etnicznej.

Jako solista Karwowski koncertował  odnosząc olbrzymie sukcesy z większością orkiestr w Polsce, a także w Holandii, Niemczech, Szwajcarii, Danii, Szwecji i Norwegii.  Przez kilka sezonów był dyrektorem muzycznym na turystycznych statkach amerykańskich pływających dookoła świata.  Obecnie z dużym powodzeniem koncertuje jako solista z własnym "show".  

Każdy udział Jerzego Karwowskiego w koncercie czy imprezie estradowej kończy się sukcesem.

Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie muzyki otrzymał specjalną nagrodę Prezydenta Miasta Poznania.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj