A+ A A-

Pamięć i tożsamość

Pamięci św. Jana Pawła II w 10. rocznicę śmierci

12 kwietnia 2015 r. (niedziela), godz. 19:00
Katedra Łomżyńska pw. Św. Michała Archanioła, ul. Dworna 25

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
TOMASZ PILUCHOWSKI – tenor
KS. TOMASZ CHLUDZIŃSKI – recytacje
W programie: T. Albinoni, J.S. Bach, A. Vivaldi oraz fragmenty prozy Jana Pawła II

WSTĘP WOLNY

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

TOMASZ PILUCHOWSKI
Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Laureat Internationales Gesangswettbewerb w Berlinie (Deutsche Oper) oraz XII Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu.

Ma w repertuarze partie z oper m.in. Georgesa Bizeta, Piotra Czajkowskiego, Gaetano Donizettiego, Josepha Haydna, Julesa Masseneta, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Giacomo Pucciniego, Bedřicha Smetany, Giuseppe Verdiego, a także z operetek i musicali. Posiada bogaty repertuar oratoryjno-kantatowy, kameralny i pieśniarski.

Współpracował ze znakomitymi dyrygentami (m.in. Andriy Yurkevych, Keri-Lynn Wilson, Miguel Gomez-Martinez, Tadeusz Kozłowski, Marek Moś, Lionel Friend, Łukasz Borowicz, Jakub Chrenowicz), orkiestrami (m.in. Sinfonia Varsovia, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej) i  reżyserami (m.in. Keith Warner, Maja Kleczewska, Krzysztof Garbaczewski, Mariusz Treliński, Jerzy Gruza, Emil Wesolowski, Igor Gorzkowski).

Brał udział w międzynarodowych koncertach i festiwalach w Polsce, a także w Estonii, Niemczech, Austrii i na Ukrainie. Śpiewał podczas gal operowych w Warszawie (Viva Mozart), w Kammeroper Schloss Rheinsberg w Niemczech i w Wiedniu.

Dokonał nagrań dla Polskiego Radia i Telewizji. Współpracuje z Teatrem Wielkim w Poznaniu.
Od 2009 roku jest związany z Teatrem Wielkim-Operą Narodową w Warszawie, gdzie występował w Borysie Godunowie Modesta Musorgskiego, Traviacie Giuseppe Verdiego, Madame Butterfly Giacomo Pucciniego, prapremierze Sudden Rain Aleksandra Nowaka, Diabłach z Loudun Krzysztofa Pendereckiego, Strasznym dworze Stanisława Moniuszki, prapremierze Zwycięstwa nad słońcem Sławomira Wojciechowskiego oraz w premierze dramatopery Oresteja wg Ajschylosa z muzyką Agaty Zubel, w koprodukcji Teatru Wielkiego i Teatru Narodowego w Warszawie.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj