A+ A A-

Swinging with Sinatra

5 lutego 2015 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży, ul. Nowa 2

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
JAREK WIST – vocal
wraz z zespołem w składzie:
PIOTR WROMBEL – fortepian
WOJCIECH PULCYN – kontrabas
KONRAD ZEMLER – gitara
ROBERT MURAKOWSKI – trąbka

KRZYSZTOF SZMAŃDA – perkusja
W programie: największe przeboje Franka Sinatry

Zrealizowano w ramach programu "filharmonia/ostrożnie, wciąga!!!"

Jarek Wist & Band z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży

Serdecznie zapraszamy na pełen klasy koncert składający się z najbardziej znanych i lubianych szlagierów Franka Sinatry, w charyzmatycznych interpretacjach Jarka Wista, podkreślanych intrygującą linią melodyczną, obecną dzięki ciekawej konfiguracji instrumentalnej – bandu jazzowego i smyczkowej orkiestry kameralnej.
Jarek Wist w towarzystwie wybitnych muzyków jazzowych [m.in. Piotra Wrombla, Wojciecha Pulcyna, Roberta Murakowskiego] od dawna koncertuje z repertuarem swingowym, będącym kontynuacją dużego projektu Swinging with Sinatra, w którym Jarek, jako pomysłodawca idei, interpretuje piosenki Franka Sinatry w otoczeniu Big Bandu dyrygowanego przez Krzysztofa Herdzina. To jeden z obecnie najlepiej rozgrywanych projektów muzycznych w Polsce.

Pierwszy duży koncert odbył się w Filharmonii Bałtyckiej prawie cztery lata temu – w lutym 2011. Koncerty w kolejnych latach to pasmo sukcesów Wista z repertuarem Sinatry – z Big Bandem Krzysztofa Herdzina, a także w składach kameralnych – wystąpił w największych filharmoniach i teatrach muzycznych w całym kraju (w tym m.in. w. Warszawie, Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Inowrocławiu) a także podczas licznych festiwali muzycznych. Artyści wspólnie z telewizją TVP Kultura otworzyli jesienną ramówkę stacji podczas koncertu w Teatrze Muzycznym Roma. Wydali również płytę będącą zapisem live w Inowrocławiu – krążek przez pół roku nie spadał z bestsellerowych list salonów Empik. Tymczasem w sierpniu 2014 udało się pobić rekord wielkości audytorium – podczas koncertu w Geyer Music Factory koncert Jarka i Big Bandu Krzysztofa Herdzina zgromadził publiczność liczącą ponad 1200 słuchaczy. Obecnie projekt Swinging with Sinatra grany jest w wersji symfonicznej, gdzie Jarkowi oprócz bandu jazzowego towarzyszy również orkiestra smyczkowa, autorem aranżacji do tej wersji projektu jest Piotr Wrombel.

Band grający z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej oraz wyjątkowość wokalu Jarka Wista doskonale oddają świeże interpretacje szlagierów Sinatry, uwydatniając zarówno porywającą siłę swingu – jak np. podczas tegorocznego koncertu na prestiżowym festiwalu jazzowym Złota Tarka w Iławie, jak i intymność i szczególną emocjonalność – doskonały występ podczas 56. edycji Zaduszek Jazzowych w Siedlcach organizowanych corocznie w listopadzie. Jarek Wist i jego zespół zawsze podbijają audytorium swoimi wykonaniami – publiczność kocha takie utwory, jak I’ve Got You Under My Skin, Night and Day, My Funny Valetine, New York, New York oraz najbardziej porywające My Way, które wyraziście odsłania niezwykły głos Jarka Wista. Sezon koncertowy 2014/2015 jest bardzo owocny dla projektu Swinging with Sinatra, obejmuje w występy w filharmoniach i salach koncertowych m.in. w Rzeszowie, Radomiu, Koszalinie, Elblągu, Gdańsku, Płocku i Krakowie.

Zapraszamy Państwa na koncert, który dzięki charyzmatycznej barwie głosu Jarka Wista i jego ciekawym interpretacjom wokalnym, a także dzięki jednocześnie klasycznym i nowatorskim aranżacjom, jest bardzo wyrafinowanym przedstawieniem – spotkaniem z muzyką na najwyższym poziomie, a także z magią, która płynęła z piosenek Franka Sinatry.

Jarek Wist to artysta, którego wokal i osobowość sceniczna przekonują każdego. W swoim dorobku ma wielokrotnie nagradzane single, takie jak cover Fresh zespołu Kool And The Gang – wydanego na krążku Pozytywne wibracje vol.8, czy Między Słowami i Zawsze wracaj, z którymi wystąpił na sopockiej scenie Festiwalu Top Trendy i Fryderykach, gdzie uhonorowany został tytułem nadzieja i odkrycie roku. Jest autorem tekstów na swojej pierwszej solowej płycie - Jest zapisane - nagranej we współpracy z producentem Robertem Amirianem i czołowymi muzykami polskiej sceny. Wszystkie z wydanych dotychczas singli (Ciao, Nieważne co powiesz, Jest zapisane) cieszą się ogromną popularnością słuchaczy, wygrywając plebiscyty w wielu rozgłośniach radiowych. Obecnie koncertuje po Polsce – z własnym materiałem, z projektem Swinging with Sinatra w wersji bigbandowej, kameralnej i symfonicznej oraz jako wokalista Bandu Zygmunta Kukli. Pracuje również nad kolejną płytą, która pojawi się na rynku wiosną 2015.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj