A+ A A-

Zacznijmy od Bacha

16 października 2014 r. (czwartek), godz. 18:30
Sala Widowiskowa przy Szkołach Katolickich w Łomży, ul. Sadowa 12A

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
PASSION SEPTET ENSEMBLE:
JACEK KRUPA – flet
MAGDALENA GOC – obój
WIESŁAW WASIK – klarnet
HENRYK MARSZAŁEK – klarnet
MATEUSZ GOC – waltornia
ADAM JANUSZKIEWICZ – fortepian
BOGDAN SZCZEPAŃSKI – kontrabas

W programie m.in.: J.S. Bach, G.F. Haendel, A. Vivaldi, W.A. Mozart

MAŁGORZATA TROJANOWSKA
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła dyrygenturę chóralną w klasie prof. Bożenny Sawickiej, w 2011 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. Uczestniczyła w kursach i seminariach prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów, m. in. L. Stawarz, N. Parle'a, A. Garancię, J. Laszczkowskiego, U. Kryger, O. Pasiecznik, J. Fraksteina, I. Kłosińską, B. Harasimowicz.
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010/11. Jest finalistką i laureatką konkursów wokalnych, m.in.: II Konkursu im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków (2011), Konkursu im. Karola Kurpińskiego (2011, III nagroda i Nagroda Specjalna), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu (2011, III nagroda i Nagroda Publiczności), VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” (2011, I Wyróżnienie i Nagroda Specjalna ZASP), X Międzynarodowego Festiwalu Belcanto w Nałęczowie (Złoty Słowik, 2012), Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Brześciu (2013).
Warsztat artystyczny doskonaliła również dzięki współpracy z orkiestrami i dyrygentami: Z. Gracą, J. Swobodą, J. M. Zarzyckim, P. Wijatkowskim, M. Kluczyńską, J. Salwarowskim, K. Dąbrowskim, A. Sosnowskim (Białoruś).
Na scenie  zadebiutowała w roli Halki (wersja wileńska) Stanisława Moniuszko w 2010r. w studenckiej realizacji dzieła (reż N. Babińska), rok później wystąpiła jako Hrabina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta w reż. P. Aignera na scenie Białostockiego Teatru Lalek. W latach 2012/13 kreowała postać Serpiny w operze „La serva padrona” G.B. Pergolesiego w reż. S. Chondrokostasa - niezależnej produkcji Zespołu Muzyki Dawnej Diletto pod dyrekcją Anny Moniuszko. Z tymże zespołem współpracuje od 2007r.
Kilkakrotnie brała udział w prawykonaniach utworów kompozytorów polskich, są wśród nich: „Anioły” na głosy solowe, chór i zespół instrumentalny Jana Krutula (dyr. Violetta Miłkowska), „Sielanki” - cykl pieśni na motywach ludowych Tadeusza Trojanowskiego (Szymon Kowalczyk – fortepian), Nieszpory i Msze S. Ziemianowskiego (dyr. Anna Olszewska). Wraz z mężem, organistą Sylwestrem Trojanowskim, tworzy Duet św. Cecylii, wykonując muzykę sakralną. Koncertuje jako solistka podczas różnorodnych inicjatyw artystycznych w Polsce i za granicą.

 

PASSION SEPTET ENSEMBLE to zespół którego skład tworzą muzycy Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, których połączyła miłość do muzyki kameralnej. Repertuar zespołu obejmuje wszystkie epoki muzyczne: od baroku i klasycyzmu, poprzez romantyzm aż do muzyki rozrywkowej i jazzu. Fantastyczne brzmienie, wirtuozostwo wykonawcze oraz oryginalne aranżacje kontrabasisty Bogdana Szczepańskiego to niezaprzeczalne atutu zespołu.

 

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj