W słonecznej Walencji

W przeddzień koncertu na festiwalu SEMANA INTERNACIONAL DE MÚSICA DE CÁMARA MONTSERRAT (HISZPANIA)

Koncert w ramach cyklu LETNIA AKADEMIA MELOMANA

20 lipca 2022, godz. 18:30
Sala koncertowa FKWL w Łomży

NAO MIENO (JAPONIA) – fortepian

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent

W programie m.in.: M. Radziwiłł, F. Chopin, H. Wieniawski

CENY BILETÓW:
- bilet normalny 25 zł
- bilet specjalny normalny 10 zł - przysługuje uczniom i studentom do 25 roku życia (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet ulgowy 20 zł - przysługuje emerytom, rencistom, posiadaczom odznaki "Zasłużony działacz kultury" oraz nauczycielom szkół muzycznych (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)
- bilet rodzinny: cena biletu dla osoby dorosłej – 20 zł, cena biletu dla dziecka – 10zł
- bilet dla posiadacza Karty Dużej Rodziny: cena biletu dla osoby dorosłej – 20 zł, cena biletu dla dziecka – 10 zł (bilet ważny z dokumentem uprawniającym do zniżki)

NAO MIENO
Nao Mieno urodziła się 29 listopada 1994 roku w Hyogo, w Japonii.
Ukończyła Tokyo University of the Arts oraz tamtejszą szkołę podyplomową. Obecnie studiuje w klasie prof. Bronisławy Kawalli na studiach magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina.
Jest laureatką licznych nagród, m.in. II nagrody w Konkursie Pianistycznym PTNA, Główną nagrodę w Przesłuchaniach Pianistycznych Sengawa, Złotą Nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Chopina w Azji. Otrzymała dyplom XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Fryderyka Chopina (I etap).
Koncertowała w wielu miejscach na świecie, m.in. w Japonii, na Tajwanie, w Austrii i w Polsce. W Japonii wystąpiła z licznymi recitalami, m.in. organizowanymi przez La Folle Journée Tokyo, Nippon Foundation, Yamaha, Kawai oraz Steinway & Sons Japan. Sons Japan. W Polsce wystąpiła w recitalu upamiętniającym 100. rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Została również zaproszona do udziału w koncercie chopinowskim w Pałacu w Sannikach i Łazienkach Królewskich w 2022 roku.
Występowała z renomowanymi orkiestrami, m.in. z Japan Philharmonic Orchestra, Tokyo Symphony Orchestra, Filharmonią Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży i Nishinomiya Symphony Orchestra.
Brała udział w 18. Międzynarodowej Akademii Pianistycznej w Hamamatsu oraz w 1. Chopin International Master Class.
Otrzymała stypendium muzyczne YAMAHA.
Studiowała u Hiroshi Arimori, Chiharu Sakai, Sumiko Ikeda, Syuji Tanaka.