Noc muzeów

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
ANTONI WRONA – wiolonczela
Laureat nagrody specjalnej na IV Ogólnopolskim turnieju wiolonczeli i kontrabasu

W programie m.in.: J.S. Bach, J. Haydn, R. Twardowski

ANTONI WRONA
Młody, utalentowany wiolonczelista. Uczeń maturalnej klasy Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie wiolonczeli Anny Skibińskiej-Haponiuk.
Stypendysta Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za osiągnięcia artystyczne i laureat programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2020.
Koncertował w wielu znamienitych salach takich jak sala koncertowa Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonia Zielonogórska, na Zamku Królewskim w Warszawie czy w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.
Laureat licznych nagród grand prix i pierwszych miejsc w wielu konkursach organizowanych w kraju i za granicą.
Uczestnik kursów mistrzowskich gdzie doskonali warsztat i rozwija umiejętności interpretacyjne pod okiem najlepszych polskich i światowych wiolonczelistów: prof. Tomasza Strahla (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie), Tomasza Lisieckiego, prof. Kirill Rodina (konserwatorium w Moskwie im. Czajkowskiego), prof. Gottharda Poppa (Hochschule für Musik „Franz Liszt” Weimar, Robert Schumann Hochschule Düsseldorf), prof. Arto Norasa.