Koncert niepodległościowy

W programie: S. Moniuszko

KRZYSZTOF ZIMNY
(fot. Bogusław Dudziak)
Absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w klasie śpiewu dra Adama Zdunikowskiego. Zadebiutował na scenie występując w roli Oebala, w studenckim spektaklu Apollo i Hiacynt, Wolfganga Amadeusza Mozarta, wystawionym m. in. na Uniwersytecie Sztuk Pięknych w Ostrawie, w Czechach.
Rok później wcielił się w postać Franka w operze Flis Stanisława Moniuszki. W roku 2017 wystąpił po raz pierwszy na deskach Opery Nova kreując postać Tamina z opery Czarodziejski flet Wolfganga Amadeusza Mozarta pod muzycznym kierownictwem dyrektora Macieja Figasa.
W czerwcu 2018 r. zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi wcielając się w postać Fentona w przedstawieniu Wesołe Kumoszki z Windsoru Otto Nicolaia. Współpracuje z Operą Nova oraz Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych, operetkowych i kameralnych. Jest laureatem II miejsca VI Konkursu Wokalnego im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.

DAVID ROY
Na swoim koncie ma wiele sukcesów na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach wokalnych, m.in. II miejsce na III Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, I miejsce na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku, Grand Prix na XIV Ogólnopolskim Konkursie Moniuszkowskim „Aria i Pieśń Wieczorna” w Białymstoku. Debiutował rolą Figara w „Cyruliku Sewilskim” Gioachina Rossiniego na Scenie Kameralnej Opery Nova w ramach 11. Międzynarodowego Operowego Forum Młodych, a w lutym 2019 roku zadebiutował na dużej scenie Opery Nova rolą Belcora w spektaklu „Napój miłosny” Gaetano Donizettiego. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu Adama Zdunikowskiego.

WOJCIECH URBANOWSKI
Bas-baryton urodzony w Wołominie. Absolwent kierunku wokalistyki Filii Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Białymstoku w klasie Adama Zdunikowskiego. Obecnie rozpoczął studia magisterskie na wydziale wokalno-aktorskim w Akademii Muzycznej imienia Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.