Uroczysty koncert Sylwestrowy

JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
YEYOUNG SOHN (KOREA POŁUDNIOWA) – sopran
IWO ORŁOWSKI – tenor

W programie m.in.: najsłynniejsze arie i duety operowe i operetkowe

YEYOUNG SOHN
Yeyoung Sohn przyjechała do Polski w 2004 roku, ukończyła Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina w Warszawie u prof. Urszuli Trawińskiej-Moroz. Następnie odbyła artystyczny staż u prof. Ewy Iżykowskiej oraz ukończyła Podyplomowe Międzywydziałowe Studium Pieśni. Również skończyła studia doktoranckie na Uniwersytecie Muzycznym im. F. Chopina w Warszawie u prof. Ewy Iżykowskiej. Uczestniczyła w Akademii operowej – Teatr wielki opera narodowa w Warszawie.
Jest laureatką wielu europejskich konkursów wokalnych. Zdobyła nagrody m.in. w Konkursie Operetek i Musicali im. Iwony Borowickiej w Krakowie (II nagroda i 5 nagród specjalnych), w VII Międzynarodowym Konkursie Europejska promocja wokalu „Złote Głosy” w Warszawie (II Nagroda i Nagroda specjalna), w Międzynarodowym Konkursie Debussiego w Salzburgu (II Nagroda w klasyfikacji ogólnej i jednoczesnie I-sza spośród śpiewaków), w Międzynarodowym Konkursie Adama Didura w Bytomiu (Nagroda im. Ady Sari, dla najlepszego sopranu koloraturowego), Międzynarodowym Konkursie im. Pustina w Zdar nad Sazavou (Czechy) , V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej, XI Międzynarodowym Festiwalu Wokalnym Belcanto w Nałęczowie (I Nagroda, Grand Prix Złoty Słowik) oraz w XXV Międzynarodowym Styczniowym Festiwalu w Brześciu (Białoruś), finalistka Międzynarodowych Konkursach Wokalnych Marmande oraz Canari (Francja). Podczas studiów zdobywała wielokrotnie specjalne stypendia za wybitne osiągnięcia artystyczne (Stypendium Société Générale, Stypendium Propolonia dwukrotne, Stypendium Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina).
W roku 2003 debiutowała w Korei Południowej we współczesnej operze „TeHyung” a w tym samym roku w Polsce podczas II festiwalu muzycznego Kostrnella po raz pierwszy wystąpiła na scenie w Europie.
Od tego roku koncertuje zarówno w Polsce jak i na świecie. Uczestniczyła m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wiedeńskiej we Wrocławiu (2010-2016), Festiwalu Opery i Operetki na Mazowszu (2007-2017), Festiwalu Muzyki im. Kostrinelli, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Łomży (2010-2013, 2015), festiwalu Summer Music w Wieliczce, w festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju (2013, 2017), Międzynarodowym Festiwalu Kalejdoskop Muzyczny w Sopocie, Letnim Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, Majowym Festiwalu w Kazimierzu Dolnym ku pamięci Jana Kiepurze i Marcie Eggerth, festiwalu muzyki uzdrowiskowej Muzyka u źródeł w lądku zdroju, Międzynarodowym Festiwalu sztuki wokalnej Viva il cantare w Nałęczowie (2015, 2017), Międzynarodowym Festiwalu muzyki kameralnej: Artelier, Międzynarodowym Festiwalu w Brześciu, Międzynarodowym Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, Międzynarodowym Festiwalu: od Chopina do Góreckiego w Warszawie (2012, 2014) Międzynarodowym Festiwalu Johann Strauss w Wieliczce oraz Międzynarodowym Festiwalu Gloria w Białymstoku.
W 2008 uczestniczyła udział w nagraniu płyty CD Złote Głosy pod auspicjami Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej. Była również główną wykonawczynią w nagraniu płyty Młodzi Wirtuozi, sponsorowanej przez Bank Societe Generale. Brała udział w nagraniu kompozycji Sanjo autorstwa Eunho Chang’a. Została zaproszona wspólnie z Marcinem Dyllą do nagrania nowego albumu Stefana Węgłowskiego dla wydawnictwa Kairos w Wiedniu w tym roku(2017).
Została zaproszona w wielu miejscach na recital, między innymi wykonała recital w  Kuwejcie oraz w programie Telewizji Kuwejckiej Good Morning Kuwait. Śpiewała również w Teatrze Wielkim w Warszawie, Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, w Kopalni Soli w Wieliczce, Warszawskiej Operze Kameralnej, w Operze Krakowskiej, w Operze Bytomiu, na Zamku Królewskim w Warszawie, Filharmonii w Gdańsku, Filharmonii w Krakowie, Filharmonii w Rzeszowie, Filharmonii we Wrocławie, Filharmonii w Zielonej Górze, w Centrum Sztuki Fukuoka w Japonii, w Daegu w Korei Południowej, w Palais de France w Istambule w Turcji. Obecnie ona jest asystentką Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina w Warszawie.

IWO ORŁOWSKI
Solista scen muzycznych Warszawy, Gdyni, Poznania i Łodzi.
Tenor obdarzony wspaniałą barwą głosu, odtwórca wielu niezapomnianych ról musicalowych i operetkowych, ale także ceniony wszechstronny aktor. Jest laureatem nagrody Grand Prix i festiwalu teatralnego w Meksyku. Iwo Orłowski występował spektaklach i koncertach wielu krajach Europy, m.in w Austrii, Niemczech, Szwajcarii i Włoszech. Iwo Orłowski obdarzony jest nie tylko zachwycającym głosem, ale także ujmującą osobowością i niespotykanym darem nawiązywania naturalnego bezpośredniego kontaktu z publicznością. Każdy koncert z jego udziałem to gwarancja profesjonalnego show podnoszącego prestiż imprezy, a dla widzów to niesamowite przeżycia i wzruszenia, które na zawsze pozostają w ich pamięci. Obecnie, od Obecnie, od Obecnie, od Obecnie, od pięciu pięciu lat jako założyciel i dyrektor artystyczny z dużymi sukcesami prowadzi „Warszawską Scenę Operetkową” przy Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.