Noc muzeów

PAULINA DRUŻBIŃSKA – dyrygent
MARTA GĘBSKA – skrzypce
W programie: A. Vivaldi, H. Czyż

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

PAULINA DRUŻBIŃSKA
W 2009 roku ukończyła Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie fortepianu prof. Małgorzaty Gambrych. Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości rozpoczęła studia pianistyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie prof. Anny Jastrzębskiej-Quinn zdobywając tytuł licencjata w 2012 roku. Studia pianistyczne ukończyła w 2016 roku na wydziale Instrumentalno-pedagogicznym w Białymstoku uzyskując tytuł magistra.  W 2012 rozpoczęła studia dyrygenckie na wydziale Kompozycji, Teorii Muzyki i Dyrygentury w klasie prof. Antoniego Wita na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Obecnie jest na roku dyplomowym studiów magisterskich w klasie prof. Szymona Kawalli.
Współpracowała z takimi orkiestrami jak: Polska Orkiestra Radiowa, Orkiestra Symfoniczna Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, Orkiestra Symfoniczna i Chór Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Orkiestra Reprezentacyjna Policji w Warszawie, a także z Chórem Akademickim Uniwersytetu Warszawskiego.

MARTA GĘBSKA
Urodziła się 9 maja 2002 r. w rodzinie muzyków. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku lat sześciu podczas Międzynarodowych Kursów Muzycznych im. Z. Brzewskiego w Łańcucie w klasie profesor petersburskiego konserwatorium – Walentyny Jakubowskiej. Od 2013 r. Marta kształci się pod kierunkiem swojego ojca – Andrzeja Gębskiego.
Marta Gębska jest laureatką m.in.:
- Grand Prix Ogólnopolskich Przesłuchań klas Skrzypiec CEA (2013)
- I nagród w Międzynarodowych Spotkaniach im. M. Ławrynowicza w Płocku (2013,2017)
- I nagrody w 10. Konkursie Skrzypcowym Pamięci Aleksandry Januszajtis w Gdańsku (2013)
- I miejsca w 2. Ogólnopolskim Festiwalu Skrzypcowym w Kielcach (2014)
- I miejsca w IX Forum Młodych Instrumentalistów im. A. i K. Szafranków (Rybnik 2015)
- I miejsca w Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Skrzypków im. Mirosława Ławrynowicza w Płocku (2015)
- I miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym w Żywcu (2016)
Marta mimo młodego wieku jako solistka i kameralistka może poszczycić się występami na koncertach m.in.: w salach: Filharmonii Narodowej, Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Królewskiego Konserwatorium w Hadze (Holandia), Kastell Goch (Niemcy), Sali Balowej Zamku w Łańcucie, Sali Balowej Zamku Królewskiego w Warszawie, Pałacu w Radziejowicach, Filharmonii Rzeszowskiej, Audytorium Maximum UW, Europejskim Centrum Muzyki K. Pendereckiego w Lusławicach, Dworku Paderewskiego w Kąśnej. 1 lipca 2014 wystąpiła po raz pierwszy jako solistka z Orkiestrą pod dyrekcją maestro Tadeusza Wojciechowskiego.
Od 2014 jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, CEA, MKiDN  programu "Młoda Polska 2015", oraz Stypendium Fundacji Sinfonia Varsovia.