A+ A A-

Perły klasyki

28 sierpnia 2016 r. (niedziela), godz. 10:50
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Piątnicy, ul. Stawiskowa 10

FILHARMONIA KAMERALNA IM. WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
AGNIESZKA SOKOLNICKA – sopran
VOYTEK SOKO-SOKOLNICKI – tenor

W programie m.in.: M. Radziwiłł, M.K. Ogiński, H. Wieniawski, J.S. Bach, A. Vivaldi, W.A. Mozart

WSTĘP WOLNY

Koncert z cyklu Bliżej Muzyki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

AGNIESZKA SOKOLNICKA
Artystka występująca na deskach wielu Teatrów w kraju i za granicą.
Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 7 lat w klasie skrzypiec w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej
im. S. Moniuszki w Wałbrzychu. W 2003 jako skrzypaczka ukończyła dyplomem Liceum Muzyczne
im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. W 2009 roku została magistrem sztuki Akademii Muzycznej
im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Wójciak – Wdowickiej. W 2010 roku została zaangażowana do Opernelitestudio w Staatstheater Lübeck oraz kontynuowała naukę śpiewu w Musikhochschule Lübeck w klasie prof. Anke Eggers.
Laureatka konkursów krajowych i zagranicznych:
    2007 - otrzymała nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie pieśni Karola Szymanowskiego na VIII Moniuszkowskim Konkursie Wokalnym w Białymstoku.
    2009 - została wyróżniona podczas Konkursu Wokalnego Europejskiej Fundacji Promocji Sztuki Wokalnej w Warszawie - “Złote głosy Mazowsza.”
    2010 - otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Wałbrzycha za osiągnięcia artystyczne
    2012 - Laureatka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „Kammeroper Schloss Rheinsberg”
    2014 - Półfinalistka Miedzynarodowego Konkursu Mozartowskiego w Salzburgu
W sezonie 2010/11 w Staatstheater Lübeck w Opernelitestudio zadebiutowała partiami Sandmännchen, Taumännchen w przedstawieniach „Jaś i Małgosia” E.Humperdincka pod batutą Philippea Bacha oraz partią Heleny w „Mefistofeles” A. Boito pod batutą Giacomo Sagripantiego. W Teatrze Wielkim w Poznaniu zadebiutowała partią Barbariny w „Weselu Figara” W.A. Mozarta, którą z powodzeniem wykonywała pod batutą Francesco Botigliero, Agnieszki Nagórki oraz Zbigniewa Gracy. W Teatro Politeama Garibaldi Palermo z towarzyszeniem L’Orchestra Sinfonica Siciliana, w Teatro Goldoni w Livorno, Teatro del Giglio Lucca, Teatro Alighieri Ravenna oraz Teatro Verdi Pisa z towarzyszeniem Florenckiej Orkiestry pod batutą Elio Boncompagniego w reżyserii Michała Znanieckiego kreowała role Paquett w „Candide” Leonarda Bernstein’a. Z Orkiestrą Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu pod batutą Jerzego Koska wykonała "Requiem d-moll" W.A.Mozarta, a w Teatrze im. H.Wieniawskiego w Szczawnie–Zdroju wystąpiła z recitalem pieśni R. Straussa z towarzyszeniem pianistki Joanny Zaremby.
W sezonie 2012/13 w Staatstheater w Braunschweigu solistka wielokrotnie występowała jako Bronisława w „Der Bettelstudent” C.Millöckera. Tą samą rolę kreowała podczas Międzynarodowgo Festiwalu Kammeroper Schloss w Rheinsbergu pod batutą Georga Menskensa. Z towarzyszeniem Branderburgisches Staatsorchester Frankfurt pod batutą Heriberta Beissela artystka śpiewała podczas Gali Operowych, gdzie prezentowała światowe arie oraz duety.
W sezonie 2013/2014 w Operze na Zamku w Szczecinie pod batutą Piotra Deptucha, w reżyserii Martina Ottavy wystapiła gościnnie jako Suzann w prapremierze polskiej opery komicznej „Robinson Crusoe” J.Offenbacha. W Filharmonii Sudeckiej pod batutą Warcisława Kunca wystąpiła podczas Gali Operowej u boku swego męża - tenora Wojciecha Sokolnickiego tworząc niezastąpiony duet. Wraz z pianistką z Japonii Atsuko Seta wykonała wybrane pieśni R. Straussa podczas recitalu solowego w Zamku Książ w Wałbrzychu.
W sezonie 2015/2016 w Teatrze Wielkim w Łodzi debiutowała partią Hanny w "Strasznym dworze" S.Moniuszki pod batuta P.Wajraka w reżyserii Krystyny Jandy. Podczas Gali Operetkowej w Krakowie wystąpiła u boku polskiej gwiazdy p. Grażyny Brodzińskiej z towarzyszeniem Krakowskiej Młodej Filharmonii pod dyrekcją Tomasza Chmiela. W licznych Koncertach Noworocznych występowała z towarzyszeniem Filharmonii Sudeckiej pod batutą Jerzego Koska oraz Filharmonii Bałtyckiej pod batutą Bohdana Jarmułowicza wykonując: arie, duety oraz tercety operowe, operetkowe i musicalowe.
Artystka z powodzeniem wykonuje również dzieła muzyki kantatowo-oratoryjnej oraz lirykę wokalną.
Jeszcze podczas studiów wzięła udział w Festiwalu Muzyki Pasyjnej w Poznaniu, gdzie wykonała Kantate Ich habe genug BWV 82a J.S.Bacha z towarzyszeniem orkiestry kameralnej L’Autunno pod batutą Adama Banaszaka.
Umiejętności wokalne doskonali w mistrzowskich kursach wokalnych i interpretacyjnych w kraju i za granicą prowadzonych przez wybitne autorytety wokalne takie jak: Helena Łazarska, Teresa Żylis-Gara, Jadwiga Rappe, Poul Esswood.
Od początku kariery solistka z powodzeniem łączy występy na deskach teatrów z działalnością koncertową w kraju i za granicą. Od 2014 wraz ze swym mężem Wojciechem Sokolnickim współtworzy duet "Opera Love" oraz grupę „Opera Night Project”.
Współpracowała z takimi dyrygentam jak: Elio Boncompagni, Roman Brogli-Saher, Giacomo Sagripanti,
Francesco Botigliero, Philippe Bach, Ludwig Pflanz ,Jerzy Kosek,
Agnieszka Nagórka, Zbigniew Graca, Heribert Beissel, Piotr Deptuch, Piotr Wajrak, Bohdan Jarmułowicz, Jerzy Wołosiuk, Tomasz Chmiel, Warcisław Kunc.
Współpracowała z takimi reżyserami jak: Lukas Kindermann, Michał Znaniecki, Ryszard Peryt, Herbert Adler, Eleonora Paterniti, Detlef Soelter, Martin Ottava, Krystyna Janda.

 

VOYTEK SOKO-SOKOLNICKI
Już na drugim roku studiów zadebiutował główną partią w operze L.Bernsteina „Candide” w Teatro del Giglio we włoskim mieście Lucca. Tę partię wykonał w premierowych spektaklach m.in. w Teatro Alghieri (Ravenna), Teatro Goldoni (Livorno), Teatro Verdi (Pisa) oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Za tę rolę zdobył nagrodę im. Jana Kiepury za najlepszy Debiut Roku 2010. W 2011 zaproszono go do koncertowego wykonania partii Candide`a w Teatro Politeama Garibaldi w Palermo z towarzyszeniem Orchestra Synfonica Syciliana.
W roku 2013 wystąpił w prapremierze polskiej jako Robinson Crusoe w dziele J. Offenbacha „Robinson Crusoe”. W tym samym roku został zwycięzcą XV Wielkiego Turnieju Tenorów organizowanego przez Operę na Zamku w Szczecinie. W 2015 roku zadebiutował w repertuarze dramatycznym jako Canio w „Pagliacci”- R.Leoncavallo oraz Turiddu w „Cavaleria rusticana” - P.Mascagniego w Teatrze Wielkim w Poznaniu.
Współpracuje z wieloma filharmoniami i teatrami w Polsce oraz za granicami kraju.
W swoim repertuarze posiada partie: Cavaradossi - Tosca G.Puccini, Maurizio - Adriana Lecouvreur F.Cilea, Herman - Pique Dame P.Tchaikovsky, Lensky - Eugen Oniegin P.Tchaikovsky, Alfred - Traviata G.Verdi, Macduff, Macbeth oraz Requiem G.Verdi, Don Jose - Carmen G.Bizet, Stefan - Straszny dwór S.Moniuszko, Requiem W.A.Mozart, Magnificat J.S.Bach, Stabat Mater A.Dvorak.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj