Amatori di canto

25 maja 2023, godz. 18:30

Sala koncertowa FKWL

JEJU ART  WOMEN'S CHOIR (KOREA POŁUDNIOWA)
YUN JUNG KIM – fortepian
KANG CHANGOH – dyrygent

CHÓR PARAFII pw. KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŁOMŻY SPES UNICA
MATEUSZ KOZIKOWSKI – fortepian
KATARZYNA SZMITKO – dyrygent

IZABELA BŁAWAT-LEOFREDDI – skrzypce

JEJU ART  WOMEN'S CHOIR (KOREA POŁUDNIOWA)

Jeju Art Choir to żeński chór, który radośnie śpiewa na pięknej wyspie Jeju w Korei Południowej. Wyspa Jeju jest największą wyspą na południu Korei z fantastycznym środowiskiem naturalnym i kulturą. Wyspa Jeju, na której wszystko jest piękne, jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych Korei Południowej. Członkowie Jeju Art Choir to osoby, które przybyły na wyspę Jeju z różnych regionów Korei i które kochają muzykę. Chór został założony w 2018 roku przez miłośników pięknego śpiewu, które na co dzień pracują w różnych zawodach i prężnie działa, organizując cykliczne koncerty. Nawet w trudnej sytuacji pandemicznej chór nie zaprzestał działalności otrzymując główną nagrodę na 31. Festiwalu Chóralnym Tamna w 2021 roku.
Dyrygentem chóru jest Kang Changoh, przy fortepianie zasiada Yun Jung Kim.

CHÓR PARAFII pw. KRZYŻA ŚWIĘTEGO W ŁOMŻY SPES UNICA

Chór SPES UNICA powstał w 2005 roku z inicjatywy ks. Marcina Sobiecha przy Kościele p.w. Krzyża Świętego w Łomży. Pierwszym dyrygentem chóru był ówczesny organista śp. Marek Żemek. Obecnie dyrygentką chóru jest Katarzyna Szmitko. Od początku istnienia SPES UNICA przez zespół przewinęło się mnóstwo śpiewaków - amatorów, którzy doskonalili swoje umiejętności i nieustannie poszerzali repertuar. Przyjazna atmosfera i opieka księdza proboszcza Andrzeja Godlewskiego pozwala chórowi na różnorodną działalność - od charytatywnej i liturgicznej po koncertową. Chór nie boi się nowych wyzwań, dlatego z radością przyjął zaproszenie dyrektora Filharmonii Jana Miłosza Zarzyckiego do udziału w koncercie. Zaprezentuje różnorodny repertuar - od pieśni tradycyjnej, poprzez utwory religijne, po klasykę oraz utwory biesiadne i rozrywkowe. Na akordeonie i fortepianie towarzyszyć będzie chórowi obecny organista w parafii Krzyża Świętego w Łomży Mateusz Kozikowski.