A+ A A-

Klasyka i film

KONCERT Z CYKLU MUZYCZNE WIECZORY U LUTOSŁAWSKICH

8 czerwca 2019 r. (sobota), godz. 18:30
Muzeum Przyrody w Drozdowie, ul. Główna 38

FRANCESCA SALVEMINI (WŁOCHY) – flet
SILVANA LIBARDO (WŁOCHY) – fortepian
W programie m.in.:  G. Gershwin, N. Rota, J. Williams, E. Morricone

WSTĘP WOLNY

   

FRANCESCA SALVEMINI
(fot. archiwum Artysty)
Urodzona w Brindisi w 1975 roku. Ukończyła konserwatorium „G. Verdi” w Mediolanie i otrzymała „Prix de Virtuosité” w Conservatoire Superieure de Musique w Genewie w klasie wielkiego francuskiego flecisty Maxence Larrieu. Doceniona za wrodzoną muzykalność oraz piękny i ekscytujący dźwięk, rozpoczęła intensywną działalność koncertową w bardzo młodym wieku, co doprowadziło ją do wykonania ponad 500 koncertów na najważniejszych festiwalach we Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Holandii, Norwegii, Słowacji, Polsce, Rumunii, Turcji, Czarnogórze, Macedonii, Stanach Zjednoczonych, Meksyku i Ameryce Łacińskiej. Występowała jako solistka w prestiżowych salach koncertowych, takich jak: Berlin Philharmonie, Verdi Hall w Konserwatorium w Mediolanie, Gran Teatro La Fenice w Wenecji, Grande Salle du Conservatorie w Genewie, Teatro San Benito Abad w Meksyku, Koncert Salonu w Stambule i innych salach w Nowym Jorku, Madrycie, Amsterdamie, Helsinkach.
Występuje z orkiestrami takimi jak: I Solisti Veneti, I Solisti Aquilani, I Solisti di Madrid, la State Orchestra of Moscow, Orchestre Filarmoniche di Ploiesti e Bacau, Izmir e Delvet Sinfoni Orchestrasi, Philarmonica di Stato del Messico, Sinfonica di Opole in Polonia, Radomska Orkiestra Kameralna i wiele innych, współpracując z dyrygentami takimi jak C. Scimone, K. Sanderling, G. Khun, M. Corboz, O. Balan , G. Yasliçam. Jest również cenioną kameralistką współpracując z takimi artystami jak: Maxence Larrieu, Claudi Arimany, Pierluigi Camicia, Silvana Libardo, Alan Branch, Claudia Antonelli. Prowadziła kursy mistrzowskie we Włoszech oraz w USA i Ameryce Łacińskiej. Jest autorką licznych opracowań i transkrypcji na flet i fortepian dla wydawnictwa Florestano Edizioni. Nagrywała dla Velut Luna di Padova, Bongiovanni di Bologna e Acustica di Lecce. Jest nauczycielem fletu w Konserwatorium „Nino Rota” w Monopoli.

 

SILVANA LIBARDO
(fot. archiwum Artysty)
Ukończyła Konserwatorium „N. Picinni” w Bari w Szkole Mistrzów Michele Marvulli i Marco De Natale, a następnie doskonaliła swoje umiejętności w Rzymie u Maestro Rodolfo Caporali. Prowadzi intensywną działalność koncertową jako solistka, w zespołach kameralnych oraz z orkiestrą, współpracując z reżyserami i solistami o międzynarodowym prestiżu. W duecie z córką, flecistką Francescą Salvemini, dała ponad 300 koncertów we Włoszech i za granicą (Belgia, Turcja, Niemcy, Brazylia, USA), zdobywając uznanie publiczności i krytyków, a ostatnio nagrała płytę CD w wydawnictwie „Velut Luna” z Padwy z najbardziej popularnymi tematami muzycznymi włoskiego kina. Prowadzi bogatą działalność dydaktyczną prowadząc kursy mistrzowskie we Włoszech i za granicą: Università di S:Maria (Brazylia), Festival di musica da camera di Resistencia (Argentyna), Festiwal „Musiques en Mer” (Włochy), Festival di Anzio-Arts Academy (Włochy), Uuniversità della Georgia (Macon/USA), Università di San Antonio (Texas/USA), Cours International de Piano (Belgia). Była profesorem fortepianu w Conservatorio di Lecce. Była redaktorem naczelnym czasopisma "Didattica Pianistica" wydawanego przez Florestano di Bari. Jest założycielem i dyrektorem artystycznym Muzycznego Stowarzyszenia Artystycznego „Nino Rota” w Brindisi.

 
Filharmonia Kameralna
im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
ul. Nowa 2
18-400 Łomża

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj