Program X Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
07.09.2014 – 19.10.2014

A+ A A-

Muzyka naszą modlitwą

SACRUM ET MUSICA 2014

12 października 2014 r. (niedziela)
CZYŻEW, godz. 11:00 – Kościół pw. Św. Ap. Piotra i Pawła, ul. Duży Rynek 15

MAŁGORZATA TROJANOWSKA – sopran
SZYMON SZUBZDA - organy
W programie: G.F. Haendel, J.S. Bach, W.A. Mozart, F. Chopin, S. Moniuszko

WSTĘP WOLNY

MAŁGORZATA TROJANOWSKA
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, Wydziału Instrumentalno – Pedagogicznego w Białymstoku. W 2008 roku ukończyła dyrygenturę chóralną w klasie prof. Bożenny Sawickiej, w 2011 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Iżykowskiej. Uczestniczyła w kursach i seminariach prowadzonych przez wybitnych pedagogów i artystów, m. in. L. Stawarz, N. Parle'a, A. Garancię, J. Laszczkowskiego, U. Kryger, O. Pasiecznik, J. Fraksteina, I. Kłosińską, B. Harasimowicz.
Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2010/11. Jest finalistką i laureatką konkursów wokalnych, m.in.: II Konkursu im. Jana, Edwarda i Józefiny Reszków (2011), Konkursu im. Karola Kurpińskiego (2011, III nagroda i Nagroda Specjalna), III Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w ramach 3. Letniej Akademii Śpiewu (2011, III nagroda i Nagroda Publiczności), VI Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Złote Głosy” (2011, I Wyróżnienie i Nagroda Specjalna ZASP), X Międzynarodowego Festiwalu Belcanto w Nałęczowie (Złoty Słowik, 2012), Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Brześciu (2013).
Warsztat artystyczny doskonaliła również dzięki współpracy z orkiestrami i dyrygentami: Z. Gracą, J. Swobodą, J. M. Zarzyckim, P. Wijatkowskim, M. Kluczyńską, J. Salwarowskim, K. Dąbrowskim, A. Sosnowskim (Białoruś).
Na scenie  zadebiutowała w roli Halki (wersja wileńska) Stanisława Moniuszko w 2010r. w studenckiej realizacji dzieła (reż N. Babińska), rok później wystąpiła jako Hrabina w „Weselu Figara” W.A. Mozarta w reż. P. Aignera na scenie Białostockiego Teatru Lalek. W latach 2012/13 kreowała postać Serpiny w operze „La serva padrona” G.B. Pergolesiego w reż. S. Chondrokostasa - niezależnej produkcji Zespołu Muzyki Dawnej Diletto pod dyrekcją Anny Moniuszko. Z tymże zespołem współpracuje od 2007r.
Kilkakrotnie brała udział w prawykonaniach utworów kompozytorów polskich, są wśród nich: „Anioły” na głosy solowe, chór i zespół instrumentalny Jana Krutula (dyr. Violetta Miłkowska), „Sielanki” - cykl pieśni na motywach ludowych Tadeusza Trojanowskiego (Szymon Kowalczyk – fortepian), Nieszpory i Msze S. Ziemianowskiego (dyr. Anna Olszewska). Wraz z mężem, organistą Sylwestrem Trojanowskim, tworzy Duet św. Cecylii, wykonując muzykę sakralną. Koncertuje jako solistka podczas różnorodnych inicjatyw artystycznych w Polsce i za granicą.

 

SZYMON SZUBZDA
Organista, wokalista, od lat pasjonujący się muzyką sakralną. Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w specjalności Muzyka Kościelna. Śpiew doskonalił pod kierunkiem prof. Cezarego Szyfmana, grę na organach u prof. Marii Terleckiej natomiast  akompaniament liturgiczny u prof. Michała Dąbrowskiego.  Warsztat wokalny oraz instrumentalny doskonali  biorąc udział w różnego rodzaju kursach i seminariach prowadzonych przez wybitnych pedagogów. Współpracuje z wieloma chórami i zespołami wokalnymi. Od kilku lat jest związany z Chórem Politechniki Białostockiej i Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku jako akompaniator i śpiewak, jest także członkiem scholi gregoriańskiej Schola Gregoriana Sancti Casimiri oraz Zespołu Muzyki Dawnej „Diletto”. Uczestniczy w wielu nagraniach radiowych
i telewizyjnych. Od 2010 r. pełni funkcję organisty w Kolegiacie Myszynieckiej, jest także inicjatorem Festiwalu Muzyki Sakralnej im. Ks. Wł. Skierkowskiego oraz sprawuje nad nim kierownictwo artystyczne.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj