Program X Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki "Sacrum et Musica"
07.09.2014 – 19.10.2014

A+ A A-

Świat pieśnią malowany

SACRUM ET MUSICA 2014

21 września 2014 r. (niedziela)
WYGODA, godz. 10:00
– Kościół pw. NMP Matki Kościoła
PUCHAŁY, godz. 13:00 – Kościół pw. Św. Wojciecha BM

AGNIESZKA JAWORSKA – sopran
KATARZYNA ZDZIARSKA – sopran
JONAS STONKUS (LITWA) – akordeon
TATIANA BARANOVSKAYA – fortepian
W programie m.in.: St. Moniuszko, F. Chopin, W.A. Mozart, G. Donizetti, A. Dvorak, J. Brahms

WSTĘP WOLNY

AGNIESZKA JAWORSKA
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Ostrołęce, dyplom zdała w 2009 roku. Rok później podjęła studia na Uniwersytecie Wrocławskim – Muzykologia.
Brała czynny udział w wielu koncertach, m.in. w comiesięcznych koncertach z cyklu "Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu”, a także uczestniczyła w Feryjnych Otwartych Spotkaniach Artystycznych, gdzie grała jedną z głównych ról (Mery z Tajemniczego Ogrodu), wystawianego w Sali Kongresowej w Warszawie.
Została zaproszona do udziału w „Koncercie Młodych Talentów” w 2014 roku, gdzie śpiewała z towarzyszeniem Orkiestry Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży.   
Ponadto, bierze czynny udział w Festiwalach i Warsztatach Wokalnych. Pozostaje pod opieką wokalną  prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.
Od października 2014 r. rozpocznie studia magisterskie na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu.

 

 

 

 

 

 

 

 

KATARZYNA ZDZIARSKA
Ukończyła Szkołę Średnią o profilu Technik Usług Fryzjerskich w ZSZ nr 2 Ostrołęce.
Absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Zygmunta Noskowskiego w Ostrołęce na Wydziale Wokalnym (2011).
Brała udział w wystawieniu „Bajkowego musicalu” w Sali kongresowej w Warszawie. Uczestniczyła w kursach i warsztatach aktorsko- wokalnych.
Uzyskała dyplom ukończenia studium aktorskiego w Szkole Artystycznej ROE w Poznaniu.  
Obecnie jest studentką roku dyplomowego licencjackich studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie śpiewu prof. dr hab. Anny Jeremus-Lewandowskiej.
Bierze udział w licznych koncertach na macierzystej uczelni, dla publiczności poznańskiej, a także innych miast w Polsce. Kilkakrotnie została zaproszona do współpracy z Orkiestra Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży, gdzie występowała na koncertach prowadzonych przez Dyrektora filharmonii  J. M. Zarzyckiego.
Ostatnio została zaproszona do koncertu z okazji Dni Miasta Ostrów Mazowiecka, gdzie wystąpiła z repertuarem pieśniarskim i operetkowym.

 

 

 

 

JONAS STONKUS
Urodzony w 1993 roku akordeonista, student Litewskiej Akademii Muzyki i Teatru. Często występuje na koncertach na Litwie. Jest laureatem konkursów akordeonowych w Polsce (Sanok i Przemyśl), na Litwie (Wilno), we Włoszech (Lancino i Val Tidone). W lutym 2014 roku został nominowany do nagrody Prezydenta Litwy za szerzenie kultury litewskiej za granicą.

Wsparcie ze środków
Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Instytucja kultury Miasta Łomża
współprowadzona przez
Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Deklaracja dostępności

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego

Login

Rejestracja

User Registration
or Anuluj