Koncert świąteczny

FILHARMONIA KAMERALNA IM. W. LUTOSŁAWSKIEGO W ŁOMŻY
JAN MIŁOSZ ZARZYCKI – dyrygent
MARTA DETTLAFF – skrzypce
Laureatka GRAND PRIX na II Konkursie skrzypcowym muzyki polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie

W programie: m.in. A. Vivaldi, P. Locatelli

MARTA DETTLAFF
Urodziła się w 2001 roku w Gdańsku. Grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 4 lat, w klasie prof. Anny Podhajskiej w Niepublicznej Innowacyjnej Szkole Suzuki I i II stopnia w Gdańsku. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia im. Stanisława Moniuszki w  Sopocie w  klasie fortepianu. Jest absolwentką V  Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku – Oliwie. Obecnie studiuje grę na skrzypcach w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie u prof. Łukasza Błaszczyka. Marta Dettlaff brała udział w wielu projektach orkiestrowych, m.in. European Youth Orchestra (EUYO), Lutosławski Youth Orchestra (LYO), Jugendsymphonieorchester Tulln. Uczestniczyła w  licznych międzynarodowych wymianach orkiestrowych, grając w  słynnych salach koncertowych, m.in. Royal Albert Hall w  Londynie, Musikverein Wiener, Konzerthaus w  Wiedniu, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu czy Operze Bałtyckiej w  Gdańsku. Brała udział w  lekcjach mistrzowskich takich profesorów, jak: Łukasz Błaszczyk, Janusz Wawrowski, Jakub Jakowicz, Agata Szymczewska, Kariol Marianowski, Robert Kowalski, Volodia Mykytka,  Peter Nys, Koen Rens, Fernando Piñero. Zdobyła wiele nagród, m.in.: I miejsce oraz Grand Prix w  Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Polskiej im. Wandy Wiłkomirskiej w Częstochowie (2020), I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Talents for Europe w duecie z siostrą Wiktorią (2019), II miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2020,  I miejsce oraz Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Talents for Europe w duecie z Adamem Suską (2017).