Audycje muzyczne dla szkół

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży od 1988 roku organizuje audycje muzyczne. Spotkania te odbywają się cyklicznie raz w miesiącu i są przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Audycje muzyczne mają na celu kształtowanie wrażliwości muzycznej oraz poznawanie instrumentów, epok i stylów muzycznych. Całość podana w przystępnej dla dzieci i młodzieży formie, pełnej muzycznych niespodzianek. Prelegentem audycji dla szkół jest Mateusz Goc.

TEMATY AUDYCJI ROK SZKOLNY 2018/2019

Wrzesień 2018
Wakacyjnych wspomnień czas…
Nareszcie w szkole po wakacyjnej przerwie! Ale myślami wciąż jeszcze tkwimy w cudownym wolnym czasie… Te wspomnienia zawiodą nas w cudowną muzyczną podróż po świecie.

Jesienne melodie
Jesień to piękna, kolorowa pora roku. Przeniesiemy się zatem do pełnego kolorów świata muzyki opowiadając o nastrojach i barwach muzyki.

Dla Niepodległej na 100-lecie
W tym roku przypada wyjątkowa 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zatem nasze muzyczne spotkanie będzie wypełnione piękną polską muzyką. Będzie również okazja do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

Grudzień 2018
Przybieżeli do Betlejem
Razem z pastuszkami oddamy hołd małemu Jezuskowi grając i wspólnie śpiewając najpiękniejsze polskie kolędy. Ale nie zabraknie pieśni bożonarodzeniowych i pastorałek z całego świata.

Styczeń 2019
W krainie tańca
Powitamy karnawał gorącymi rytmami poznając tańce z całego świata. Będzie to fascynująca podróż pełna pasji i niesamowitych emocji.

Luty 2019
Muzyczny świat bajek
Na pożegnanie karnawału zabierzemy was do wspaniałego świata bajek. Usłyszymy najpiękniejsze piosenki znane z filmów nie tylko Disneya. Nie zabraknie również muzyki filmowej.

Marzec 2019
Witaj wiosno!
Wiosną przyroda budzi się do życia, rozkwitają kwiaty, a zwierzęta budzą się z zimowego snu. Nasz koncerty wypełnią zatem wesołe i pogodne melodie.

Kwiecień 2019
Mistrzowie instrumentów
W muzyce mistrza gry na instrumencie nazywamy wirtuozem. Na naszym koncercie wystąpią właśnie tacy wirtuozi. Zaprezentują wspaniałe, niekiedy bardzo szybkie melodie, które zagrają w taki sposób, jakby były najprostszymi piosenkami.

Maj 2019
Urodziny Pana Stanisława
Podczas koncertu przybliżymy sylwetkę naszego wielkiego kompozytora Stanisława Moniuszki w 200. rocznicę jego urodzin. Nie zabraknie zatem pięknej polskiej muzyki.

Czerwiec 2019
Niech żyją wakacje!
Kończy się kolejny rok szkolny, wakacje tuż tuż. Pożegnamy zatem muzycznie szkołę i w radośnie wkroczymy w wakacje w rytmie marsza. Do zobaczenia we wrześniu!

Organizator audycji muzycznych
Ewa Kaszuba